وبلاگ

کندانسور و انواع آن

کندانسور و انواع آن

در این مطلب به تعریف و بررسی انواع کندانسورها پرداخته ایم. از آنجا که کنداسور یکی از اجزای اصلی سیکل تبرید در چیلر و دیگر دستگاه های تهویه مطبوع می باشد، آشنایی با نحوه کار کندانسورها خالی از لطف نیست.

رطوبت چیست؟

رطوبت چیست؟

رطوبت به میزان بخار آب موجود در هواگفته می شود. رطوبت صورتهای مختلفی دارد که از مهمترین آنها رطوبت نسبی می باشد. در این مطلب به شرح اهمیت ویژه رطوبت نسبی و کنترل آن در صنایع مختلف پرداخته شده است:

نحوه کار چیلر تراکمی

نحوه کار چیلر تراکمی

عملکرد چیلر تراکمی بر اساس سرد کردن آب و پمپاژ آب سرد شده به واحدهای مورد نیاز است.اواپراتور به عنوان مبدل حرارتی دمای آب یا هوا را کاهش میدهد و این سیکل باعث سرد شدن واحدهای مد نظر نظیر نظیر ساختمان و ماشین آلات صنعتی میشود.

چیلر چیست؟

چیلر چیست؟

چیلر دستگاهی خنک کننده است که در آن از یک سیال در مدار بسته استفاده شده و بر اساس سیکل تبرید تراکم بخار و یا جذبی سیال را خنک کرده و بوسیله مبدل های حرارتی، برودت را به صورت کنترل شده به محیط مشخص انتقال می دهد.

انواع و کاربرد کمپرسورها

انواع و کاربرد کمپرسورها

کمپرسور وسیله ای مکانیکی است که فشار گاز را با کاهش حجم آن افزایش می دهد. کمپرسور هوا نوع خاصی از کمپرسور گاز است. کمپرسورها مشابه پمپ ها هستند: هر دو فشار را روی مایعات افزایش می دهند و هر دو می توانند سیال را از طریق یک لوله منتقل کنند. از آنجا که گازها قابل تراکم هستند ، کمپرسور همچنین حجم گاز را

انواع هواسازها

انواع هواسازها

دستگاه های هواساز برای تصفیه هوا، سرمایش و گرمایش و ضدعفونی هوا کاربرد دارند. در این مطلب به معرفی اجمالی انواع هواسازها پرداخته ایم.

تهویه مطبوع چیست؟

تهویه مطبوع چیست؟

تهویه مطبوع به مجموعه ای از فرایندها اطلاق می گردد که روی هوای محیط بکار گرفته می شود تا آن را به شرایط معین دما،رطوبت و پاکیزگی برساند. تهویه مطبوع که شاخه مهمی در علم مکانیک می باشد برای بسیاری از محیط های مسکونی، تجاری، صنعتی، مراکز بهداشتی و غیره امری مهم و اجتناب ناپذیر است.

شیر انبساط چیست؟

شیر انبساط چیست؟

می دانیم بخش سوم در یک سیستم تبرید، بعد از کندانسور، شیر انبساط می باشد که عمل قرار گرفتن این شیر قبل از اواپراتور می باشد. کار شیر انبساط در حقیقت کنترل ماده سرمازا می باشد. و این وسیله فشار زیاد مایع خروجی از کندانسور را کاهش داده و مناسب برای عملکرد در اواپراتور می سازد.

تهویه بام در نمایشگاه بین المللی تاسیسات 2020

تهویه بام در نمایشگاه بین المللی تاسیسات 2020

نمایشگاه بین المللی تاسیسات 200 در نیمه دوم سال در تهران برگزار شد. تهویه بام به عنوان شرکتی که انواع مختلف دستگاه های تهویه مطبوع را به فروش می رساند و تیم اجرائی برای نصب و راه اندازی آنها را دارد در این نمایشگاه حضور بهم رسانید. بخش مهمی از صنعت تاسیسات ساختمانی را تجهیزات مربوط به تاسیسات سرمایش

بررسی چیلرهای تراکمی

بررسی چیلرهای تراکمی

در این مطلب به معرفی چیلرها و بررسی و مقایسه انواع چیلرهای تراکمی پرداخته ایم. چیلرهای تراکمی بر اساس سیکل تبرید عمل می کنند و شامل چهار جز اصلی کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور هستند.

انواع فن کویل ها

انواع فن کویل ها

آخرین جزء از یک سیستم تهویه مطبوع دستگاه فن کویل می باشد. در این مطلب قصد داریم به معرفی و شرح انواع فن کویل ها بپردازیم.

شیر انبساط الکترونیکی چیست؟

شیر انبساط الکترونیکی چیست؟

نقش اصلی شیر های انبساطی ایجاد افت فشار در مبرد است، که موجب شود مبرد در دمای پایین‌تری تبخیر شود. شیر انبساط در سیکل تبرید تراکمی وظیفه دیگری نیز دارد، و آن کنترل مقدار مبرد عبوری است. همانطور که از نام آن بر می‌آید شیر انبساط با باز و بسته شدن می‌تواند مقدار مبرد ورودی به اواپراتور را کنترل کند

چیلر هوا خنک آپارتمانی و صنعتی

چیلر هوا خنک آپارتمانی و صنعتی

انتخاب صحیح و اصولی سیستم های سرمایش،گرمایش و تهویه مطبوع تاثیر مهمی بر سلامت جسمی و روحی افراد ساکن در ساختمان دارد. بدون توجه به اینکه فضای مورد نظر مسکونی، اداری، تجاری و یا صنعتی باشد، تنفس هوای پاکیزه با دما و رطوبت مناسب از عناصر مهم سلامتی ماست. چیلر یکی از بهترین و اصولی ترین سیستم های برودت

تهویه بام در نمایشگاه تاسیسات سال 98

تهویه بام در نمایشگاه تاسیسات سال 98

تهویه بام به عنوان برند معتبر در زمینه تجهیزات و دستگاه های تهویه مطبوع در نمایشگاه تاسیسات سال 98 حضور یافت و مورد استقبال شرکتهای معتبر قرار گرفت.

تهویه بام در نمایشگاه بین المللی ساختمان 2020

تهویه بام در نمایشگاه بین المللی ساختمان 2020

تهویه بام در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان سال 2020 به عنوان برند معتبر دستگاههای تهویه مطبوع با کیفیت عالی، ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش عالی حضور یافت و مورد استقبال چشمگیر هیئت های بازرگانی از کشورهای مختلف قرار گرفت.

تفاوت های فن کوئل و اسپیلیت

تفاوت های فن کوئل و اسپیلیت

در این مطلب به تعریف و بررسی تفاوت های اسپیلیت یا همان کولرگازی و فن کوئل هااز چهار منظر پرداخته شده است:نحوه ی عملکرد، کاربرد و مصرف برق.

دستگاه های تهویه مطبوع

دستگاه های تهویه مطبوع

تهویه مطبوع یکی از ملزومات انسان و صنعت در حوزه های گوناگون می باشد. در این مطلب به دستگاه های تهویه مطبوع، اصول عملکرد آنها و کاربردهای آن پرداخته ایم:

همه چیز راجع به ایرواشرها

همه چیز راجع به ایرواشرها

ایرواشرها یا همان دستگاه های هواساز برای تصفیه هوا و رطوبت زنی استفاده می شوند. استفاده از هواسازها جهت ایجاد هوای مطبوع، خصوصا در فصل زمستان که با خشکی هوا سروکار داریم، ضروری به نظر می رسد.

دیتا سنتر ها

دیتا سنتر ها

دیتا سنتر ها یا اتاق های سرور شامل تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری است. دیتا سنترها همواره نیاز به سیستم سرمایشی دارند تا کارایی تجهیزات و قطعات ادامه دار باشد.

تهویه بام ارائه دهنده برترین تجهیزات تهویه مطبوع