همه چیز درباره ی هواسازها (ایرواشرها)

کیفیت پایین هوا در زمستان واقعا می تواند سلامتی و راحتی شما را در فضای داخلی تضعیف کند. وقتی درجه حرارت فرو می رود ، رطوبت نیز کاهش می یابد . این قضیه ، همراه با استفاده از بخاری ها و یا شومینه در فصل سرما، باعث ایجاد هوای کم رطوبت می شود که پوست شما را خشک می کند ، مجاری تنفسی را تحریک کرده و علائم سرماخوردگی و آلرژی را تشدید می کند. علاوه بر این ، هوازدگی در خانه برای جلوگیری از هوای سرد و کمک به سیستم گرمایشی شما با کارایی بیشتر باعث می شود آلاینده های مضر در داخل قفل شوند. این بدان معناست که شما در مواد حساسیت زای علائم بیشتر نفس می کشید و ممکن است در معرض سطح بالاتری از آلاینده های شیمیایی باشید. این یعنی خطر! خوشبختانه یک ایرواشر یا همان هواساز می تواند کمک کند.

چرا باید از ایرواشر استفاده کرد؟

ایرواشرها لوازم هوشمند برای تامین کیفیت هوا هستند که سالهاست در کشورهای دنیا محبوب هستند. ایرواشر وسیله ای ترکیبی است که ترکیبی از دستگاه تصفیه هوا و مرطوب کننده است. مانند دستگاه های مرطوب کننده مرسوم ، ایرواشرها رطوبت درمانی را به هوا اضافه می کنند. و مانند یک دستگاه تصفیه هوا معمولی ، یک ایرواشر مواد حساسیت زای محرک علائم را از هوا پاک می کند. بنابراین ، آنها قادر به تسکین علائم ناخوشایند هوای خشک و تسکین آلرژی هستند. اگر از آلرژی سبک تا متوسط رنج می برید یا فقط می خواهید کیفیت هوای داخلی خود را در زمستان بهبود ببخشید ، آنها برای شما ایده آل هستند. اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید ، ممکن است یک سال نیز استفاده کنید.

ایرواشر ها چگونه کار می کنند؟

ایرواشرها ضمن افزودن رطوبت به هوا ، انواع مختلف آلرژی های خانگی را از بین می برند - از جمله گرد و غبار ، کنه های گرد و غبار ، شوره حیوانات خانگی ، موی حیوانات خانگی ، هاگ کپک ، گرده گل و سایر ذرات معلق در هوا. محبوب ترین انواع ایرواشر از فناوری پروانه استفاده می کنند. این فناوری از یک سری دیسک در حال چرخش (غالباً 30 یا بیشتر) برای فیلتر کردن مداوم مواد آلرژی زا و ذرات از هوا هنگام کشیدن به داخل واحد استفاده می کند. آلرژی های بزرگی روی آن جمع می شوند دیسک ها به عنوان یک حمام آب مداوم آنها را شستشو داده و در پایین واحد رسوب می دهد. دیسک ها سپس آب تمیز را از طریق یک صفحه پخش کننده مخصوص که باعث پوسیدگی هوا می شود ، از بین می برد. بیشتر مدل های رومیزی می توانند در حدود یک گالن رطوبت را درطول یک روز پراکنده کنند.
یک نوع کمتر رایج ازهواسازها،ایرواشری است که از یک فیلتر پیش فیلتر ذرات برای فیلتر کردن مواد آلرژی زا و ذرات موجود در هوای ورودی قبل از مرطوب سازی اتاق استفاده می کند. این مدل ها از فناوری مرطوب کننده تبخیری برای افزودن رطوبت به فضای شما استفاده می کنند. فیلتر پیش فیلتر معمولاً همان فیلتر فتیله تبخیری است که هنگام دمیدن فن ، آب را "فسیل" می کند تا یک غبار ریز تولید کند. این فیلتر همچنین رسوبات معدنی را از آب خارج می کند ، اگر آب سختی داشته باشید یک مزیت اضافی است.

خرید ایرواشر

خرید یک دستگاه رطوبت ساز ایرواشر گیج کننده نیست. در واقع ، هنگام مرور مدل ها ، باید به چند مورد توجه کنید.

نوع ایرواشر

نوع ایرواشر عمدتا به اولویت شما در فن آوری مرطوب سازی بستگی دارد. به عنوان مثال رطوبت سازهای تبخیری برای اتاق های بزرگتر ایده آل هستند زیرا از فن های داخلی برای رساندن هوای مرطوب به تقریباً هر گوشه فضا استفاده می کنند. در مقابل ، رطوبت سازهای پروانه بدون فن و برای فضاهای کوچکتر ایده آل ترند. بعلاوه ، با نبود فن ، این واحدها کمی ساکت تر از ایرواشرهای بخار تبخیری هستند. همچنین ممکن است هنگام انتخاب مدل خود به نیازهای نگهداری در آینده فکر کنید. به عنوان مثال ایرواشرهای پایه فیلتر به تعویض فیلترهای دوره ای نیاز دارند که این امر به هزینه مالکیت شما می افزاید. واشرهای هوائی پروانه ای نیازی به تعویض فیلتر ندارند ، اما از آنجا که ذرات و آوار به پایین واحد می ریزند ، به تمیز کردن مکرر آنها نسبت به مدل مبتنی بر فیلتر نیاز دارند. اندازه بیشتر رطوبت سازهای شوینده هوا در بازار امروزه واحدهای رومیزی قابل حمل هستند که حداکثر تا یک اتاق عمل خواهند کرد. با این حال ، هر مدل ممکن است یک اتاق با اندازه متفاوت را جوابگو باشد و رطوبت روزانه را بیشتر یا کمتر کند. هنگام مرور مدل ها ، به دنبال یک منطقه توصیه شده برای پوشش متر مربع باشید که در مشخصات ذکر شده است و آن را با اندازه اتاق مقایسه کنید. برای اطمینان از رطوبت رسانی و شستشوی هوا ، یک ایرواشر کمی بزرگتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید ، در نظر بگیرید. امکانات ویژگی های اضافه شده به سهولت استفاده و نگهداری هواساز کمک می کند. هنگام خرید ، صفات ویژگی هر مدل را مقایسه کنید و در مورد ویژگی های لازم در لیست خود تصمیم بگیرید.
از ویژگی های محبوب ایرواشر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چندین سرعت فن
  • کنترل های دیجیتال
  • رطوبت قابل تنظیم
  • نشانگر کم آب با خاموش شدن خودکار
  • نشانگر تغییر فیلتر
  • ظرف عطر

نگهداری

همانند مرطوب کننده ها ، تمیز کردن منظم ایرواشر بسیار مهم است. تمیز کردن های مکرر از رشد کپک و باکتری در داخل مخزن آب جلوگیری می کند و واحد را از آلرژن ها و سایر ذرات پاک شده در وقت اضافی پاک می کند. ما توصیه می کنیم هر چند روز یکبار ایرواشر خود را تمیز کنید تا عملکرد بهینه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که فقط رطوبت تمیز در فضای شما آزاد می شود. همچنین بهتر است روزانه آب را تغییر دهید تا رطوبت تازه بماند. برای تمیز کردن ایرواشر ، دستورالعمل های موجود در کتابچه راهنمای کاربر را دنبال کنید.

تهویه بام ارائه دهنده برترین تجهیزات تهویه مطبوع